facebook tracking

Välkommen till vår karriärsida

Din resa börjar här

Vi är 500 passionerade människor som helhjärtat arbetar för att skapa världens bästa resebyrå. Idag har vi butiksförsäljning i Sverige och Norge och onlineförsäljning i 10 länder under varumärkena Ticket, AirnGo och Charter - och vi har bara börjat.

På Ticket arbetar resesäljare, utvecklare, marknadsförare, ekonomer, analytiker och andra specialister som alla har en sak gemensamt – passionen för att sälja resor, och drivet att bli bäst på det vi gör.   

Delar du vår passion och våra värderingar är du hjärtligt välkommen att söka dig till oss!

Vår värdegrund

Tickets team består av vinnarskallar där vi hela tiden strävar efter att bli lite bättre, varje dag. Vi gillar förändring och att vara i ständig utveckling. Vi lever efter vår värdegrund AGERA;
En Attityd där vi är prestigelösa, öppna, personliga och stolta.
En Glädje som visar sig i vår positiva inställning och vänlighet. Vi gör varandra bra.
Ett Engagemang som genomsyrar allt vi gör. Alltid. Vi brinner för vårt jobb.
En Respekt vi visar alla. Vi är välkomnande och ger alla ett lika bra bemötande.
Ett Ansvar som vi tar fullt ut. Vi har alla samma mål, så rycker alltid in där och när det behövs. 

Varför jobba hos oss?

Hos oss på Ticket får du jobba med passionerade människor som vill vara med och skapa världens bästa resebyrå. Våra gemensamma nämnare är att vi är prestigelösa, kreativa, handlingskraftiga och med en stark övertygelse om att jobbet ska vara kul.

Hos oss får du möjligheten att arbeta i en positiv miljö och sälja det bästa som finns – resor. Eftersom vi är ett företag i ständig utveckling får du många möjligheter att öka din kompetens och stimulera din nyfikenhet, och vi har ett av branschens mest gedigna utbildningsprogram.

Hos oss får du både utvecklas och göra skillnad!

 


Värmdövägen 84
131 54 Nacka Vägbeskrivning 08-7026600

Borlänge

Kupolen 43
Borlänge Vägbeskrivning Borlange@ticket.se 024315905

Borås

Österlånggatan 51
50337 Borås Vägbeskrivning Boras@ticket.se 033141900

Burlöv

Kronetorpsvägen 2
23237 Burlöv Vägbeskrivning Burlov@ticket.se 040539540

Eskilstuna

Rademachergatan 19
Eskilstuna Vägbeskrivning Eskilstuna@ticket.se 016517155

Falkenberg

Köpmansgatan 4
Falkenberg Vägbeskrivning Falkenberg@ticket.se 034681090

Farsta

Farstaplan 25
12347 Farsta Vägbeskrivning Farsta@ticket.se 0840005010

Gruppresor

Fabriksgatan 11
Borås Vägbeskrivning gruppresor@ticket.se 0770 - 45 75 23

Gävle

Drottninggatan 27
Gävle Vägbeskrivning Gavle@ticket.se 026107370

Göteborg

Östra hamngatan 35
Göteborg Vägbeskrivning goteborg@ticket.se 031176860

Götgatan

Götgatan 94
11862 Stockholm Vägbeskrivning Gotgatan@ticket.se 0840005010

Halmstad

Köpmansgatan 2
Halmstad Vägbeskrivning Halmstad@ticket.se 035219290

Helsingborg

Drottninggatan 38
25121 Helsingborg Vägbeskrivning Helsingborg@ticket.se 042183630

Hudiksvall

Storgatan 25
82430 Hudiksvall Vägbeskrivning Hudiksvall@ticket.se 065017090

Jönköping

Västra storgatan 2
55315 Jönköping Vägbeskrivning Jonkoping@ticket.se 036718330

Kalmar

Larmgatan 14
39232 Kalmar Vägbeskrivning Kalmar@ticket.se 048019001

Karlstad

Kungsgatan 20
65224 Karlstad Vägbeskrivning Karlstad@ticket.se 054156570

Kristianstad

Östra Storgatan 26 C
29131 Kristianstad Vägbeskrivning Kristianstad@ticket.se 044215920

Köping

Västra Långgatan 5
73132 Köping Vägbeskrivning Koping@ticket.se 022124900

Linköping

S:t Larsgatan 30
58224 Linköping Vägbeskrivning Linkoping@ticket.se 013146320

Linköping i-HUSET

Svedengatan godstorn A i-HUSET
58128 Linköping i-HUSET Vägbeskrivning Linkopingihuset@ticket.se 013130060

Luleå

Storgatan 27
97232 Luleå Vägbeskrivning Lulea@ticket.se 0920211180

Lund

Klostergatan 14 A
22221 Lund Vägbeskrivning Lund@ticket.se 046140400

Malmö Emporia

Hyllie Stationsväg 22
21532 Malmö Emporia Vägbeskrivning Emporia@ticket.se 0406114025

Malmö Mobilia

Per Albin Hanssons väg 40
21432 Malmö Mobilia Vägbeskrivning Mobilia@ticket.se 04071210

Marieberg

Säljarevägen 1
70236 Marieberg Vägbeskrivning Marieberg@ticket.se 019166600

Nacka

Forumvägen 12
13153 Nacka Vägbeskrivning Nacka@ticket.se 0840005020

Norrköping

Drottninggatan 46
60224 Norrköping Vägbeskrivning Norrkoping@ticket.se 011180305

Sala

Rådmansgatan 7
73330 Sala Vägbeskrivning Sala@ticket.se 022416010

Sandviken

Hyttgatan 16
81130 Sandviken Vägbeskrivning Sandviken@ticket.se 026663800

Skellefteå

Kanalgatan 41 B
93132 Skellefteå Vägbeskrivning Skelleftea@ticket.se 091088070

Skövde

Hertig Johans Torg 2
54130 Skövde Vägbeskrivning Skovde@ticket.se 0500417515

Sollentuna

Sollentunavägen 165
19147 Sollentuna Vägbeskrivning Sollentuna@ticket.se 08-40005040

Solna

Solna Torg 7A
17145 Solna Vägbeskrivning Solna@ticket.se 0840005050

Sundsvall

Storgatan 10
85230 Sundsvall Vägbeskrivning Sundsvall@ticket.se 060150050

Sveavägen

Sveavägen 16
11157 Stockholm Vägbeskrivning Stockholm@ticket.se 0840005110

Södertälje

Nygatan 4
15172 Södertälje Vägbeskrivning Sodertalje@ticket.se 0840005130

Täby

Biblioteksgången 1 nr 1055
18334 Täby Vägbeskrivning Taby@ticket.se 0840005140

Uddevalla

Kungsgatan 10
45130 Uddevalla Vägbeskrivning Uddevalla@ticket.se 052214555

Umeå

Kungsgatan 58
90326 Umeå Vägbeskrivning Umea@ticket.se 090122125

Uppsala

Östra Ågatan 33
75322 Uppsala Vägbeskrivning Uppsala@ticket.se 018125410

Uppsala Gränby

Marknadsgatan 1
754 60 Uppsala Vägbeskrivning Granby@ticket.se 018169370

Väla

Väla Centrum
26036 Väla Vägbeskrivning Vala@ticket.se 042205800

Vällingby

Vällingbygången 6
16265 Vällingby Vägbeskrivning Vallingby@ticket.se 0840005160

Värnamo

Flanaden 1
33130 Värnamo Vägbeskrivning Varnamo@ticket.se 0370691100

Västerås

Hantverkargatan 2 B
72212 Västerås Vägbeskrivning Vasteras@ticket.se 021410070

Västra Frölunda

Frölunda Torg
42144 Västra Frölunda Vägbeskrivning Frolunda@ticket.se 031498840

Växjö

Båtsmanstorget 2
35230 Växjö Vägbeskrivning Vaxjo@ticket.se 047047030

Ängelholm

Järnvägsgatan 7
26232 Ängelholm Vägbeskrivning Angelholm@ticket.se 043117075

Örebro

Drottninggatan 10
70210 Örebro Vägbeskrivning Orebro@ticket.se 019109090

Örnsköldsvik

Storgatan 7
89133 Örnsköldsvik Vägbeskrivning Ornskoldsvik@ticket.se

Östersund

Kyrkgatan 45
83134 Östersund Vägbeskrivning Ostersund@ticket.se 063134050

Jobbar du redan på Ticket?

Var med i rekryteringen och hitta din nästa kollega!

email
@ticket.se
Teamtailor

Karriärsida från Teamtailor